Меню
КАТАЛОГ

Чому на чоловічому піджаку нижній гудзик не застібають

Згідно з етикетом, у чоловічому костюмі неприпустимо, щоб нижній гудзик піджака був застебнутий. Виникає питання, навіщо тоді він потрібен, і хто став автором такої незвичайної та цікавої традиції, яка в сучасному світі є основним правилом.

У всьому «винне» правило Шейна Гіббінс-Джонса, яке виглядає як: Іноді, Завжди, Ніколи. Саме це правило і визначає, як саме слід носити чоловічий піджак. Якщо він однобортний і має три гудзики, то верхній можна застібати лише іноді, середній гудзик – завжди, а нижній – взагалі ніколи. Якщо піджак двобортний, то застібати гудзики можна все за винятком нижньої. Вона вважається декоративною і має виконувати практичну функцію.

Це правило стало практично законом. Тому всі виробники шиють цей предмет одягу таким чином, що він спочатку передбачає декоративність нижнього гудзика на піджаку. Якщо хтось вирішить її застебнути, то відчує дискомфорт.

Існує думка, що дана традиція сягає своїм корінням до Едуарда VII. У короля Великобританії був чудовий апетит, що призвело до набору їм зайвої ваги. У результаті на ньому не застібалися на нижній гудзик ні жилет, ні піджак. Приклад монарха стали наслідувати придворні, еліта. Легенда цілком може бути правдою, хоч чимало істориків у цьому сумніваються. Адже король, молодий і досить стрункий, теж не застібав піджак на всі гудзики.

Ще одна версія теж пов'язана з Едуардом VII, лише причина інша. Вважається, що таким чином король показував свою повагу до пальтів, призначених для верхової їзди, які були замінені піджаками. Як би там не було, але традиція переросла в обов'язкове правило та дотримується у всьому світі.